Genel

Doğru nemlendiriciyi seçmek için 5 ipucu

Tüm nemlendiricilerin aynı olduğunu düşünebilirsiniz. Sadece nemlendirmek için yüzünüze sürdüğünüz bir krem, değil mi? Tam olarak değil! Çok çeşitli nemlendirici ürünler var ve hepsinin hissi, kokusu ve farklı cilt faydaları var. Peki, sizin için en iyi olan nemlendiriciyi nasıl seçebilirsiniz? Size uygun olanı bulmak için aşağıdaki ipuçlarını izleyin!

1. Cilt Tipinizi Düşünün

Cildiniz kuru mu, yağlı mı, normal mi yoksa bunların bir kombinasyonu mu? Sivilceye yatkın mısınız veya hassas bir cildiniz mi var? Bu soruların cevapları, hangi tip nemlendiriciyi seçeceğinizi belirlemelidir çünkü farklı ürünler farklı cilt tipleri için formüle edilmiştir.

2. Doku hakkında düşünün

Sizin için iyi bir nemlendiricinin dokusu da cilt tipinizle ilgilidir . Normal cilt, hafif, yağlı olmayan bir nemlendiriciyle en iyi sonucu verirken, kuru cilt, nemi “hapsedme” olasılığı daha yüksek olan daha ağır, daha kremsi bir formüle ihtiyaç duyabilir. Sadece kabın içindeki ürünün dokusuna değil, uyguladıktan sonra yüzünüzde nasıl hissettiğine dikkat edin.

3. Kokusunu Kontrol Edin

Nemlendiricinizin, kokusu önemlidir. Bu nedenle tek başına, farklı nemlendirici türlerini deneyebileceğiniz veya en azından bir nefes almak için kapları açabileceğiniz bir kuruluşta alışverişe değer. Akneye eğilimli veya hassas bir cildiniz varsa, koku veya parfüm içeren nemlendiricilerden uzak durmaya çalışın.

4. SPF kullanın

Her gün güneş kremi uyguluyor musunuz? Muhtemelen bunun cilt bakımı rutininizde önemli bir adım olduğunu zaten biliyorsunuzdur. Güneşin UV ışınlarından kaynaklanan cilt hasarıyla mücadele etmenin en iyi yolu, her gün güneş kremi sürmektir. Nemlendiriciniz burada devreye girebilir – SPF 15 veya daha yüksek bir nemlendirici seçmeyi deneyin ve belirtildiği gibi her gün uygulayın.

5. Etiketleri Okuyun

Herhangi bir cilt ürününün üzerindeki etiket tamamen anlaşılmaz görünebilir, ancak onu yakından okuyarak çok şey öğrenebilirsiniz. Özellikle, “alerji testi yapılmış” (alerjik reaksiyonlara neden olma olasılığı daha düşük) ve “komedojenik olmayan” (gözenekleri tıkama olasılığı daha düşük) etiketli nemlendiriciler arayın. Bu etiketler, bir nemlendiricinin cildinizi tahriş etmeyeceğini garanti etmez, ancak çoğu insan için sağlam bir başlangıç ​​noktasıdır.

Mükemmel nemlendiriciyi bulmak zor olabilir. Çoğu zaman tüketiciler, her birey için farklı şekilde çalışan bazı deneme yanılma yöntemleriyle oraya ulaşacaklar. Size en uygun nemlendiriciyi bulmak için bu 5 kolay ipucunu kullanmanızı öneririz.

İlgili Mesajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir