Genel

Akne İzlerini Azaltmaya Yardımcı Olan Tedaviler

Akne İzlerini Azaltmaya Yardımcı Olan Tedaviler

Heather Woolery-Lloyd, “cildin yüzeyinde mikro yaralanmalar oluşturmak için küçük iğneler kullanan popüler bir prosedür olan Microneedling, hafif, dokusal akne izlerini tedavi etmek için mükemmel bir seçenektir” diyor. Miami, Florida’da Yönetim Kurulu sertifikalı bir dermatologdur. Sonuçta, mikrosirkülasyonun amacı, yara izlerinin görünümünü iyileştirmeye yardımcı olan kollajen üretimini uyarmaya yardımcı olmaktır. Kendi kanınızdan çıkarılan trombositlerin uygulanmasını içeren prp (trombosit bakımından zengin plazma) mikrobesin için üç seanslık bir paket aldım – bunu “vampir yüz bakımı” olarak biliyor olabilirsiniz. “Prosedür göründüğü kadar acı verici değil; tecrübelerime göre, birisinin yüzümü hafifçe kaşıdığını hissettim (kısmen randevumun başında uygulanan uyuşturuculara teşekkürler). Bununla birlikte, iyileşme süreci bir haftadan fazla sürdü, bu süre zarfında tüm yüzüm ciddi şekilde soyuldu ve soyuldu. Gerçek serseri içeride ve güneşten uzak kalmak için daha gayretli olmalıydı, ama yaklaşık iki hafta içinde cildim pürüzsüz ve parlak hissettim. Sadece bir seanstan sonra dramatik bir iyileşme görmedim, ancak üçüncü seanstan sonra yaralarımın etrafında daha pürüzsüz kenarlar gördüm. Garshick, “bir seanstan sonra bir miktar iyileşme görmek mümkün olsa da, büyük bir fark görmek için genellikle dört ila altı hafta arayla üç ila altı seans sürüyor” diyor.

 

Lazer cilt soyma: “lazerler akne izleri her türlü tedavi edebilir; ancak, buz kıracağı ve arabası izleri en zor olanıdır,” diyor Dr. Woolery-Lloyd. Daha açık cilt tonları için, Fraxel gibi bir lazerle kollajen üretimini uyaran ablatif olmayan bir lazer cilt soyma işlemi önerir. veya PicoWay çözmek. Daha koyu cilt tonları için, lazer Genesis, Kızılötesi Nd: YAG lazer gibi bir lazer önerir. Clear + Brilliant iki kez denedim ve kısa bir 20 dakikalık randevu olmasına rağmen, mikro mühendislik deneyimimden çok daha rahatsız ediciydi. Uyuşturucu kremiyle bile, lazerin ısısı yoğundu ve randevuyu gerçekten kötü bir güneş yanığı varmış gibi bıraktım. Tedaviden sonraki günlerde cildim hafifçe soyuldu (mikrosirkülasyon seanslarımdan daha az bir dereceye kadar). Sonuç, tonu ve dokusu daha eşit olan parlak görünümlü bir ciltti. Mikrosirkülasyon gibi, amaç kollajen üretimini teşvik etmektir ve bir tedaviden sonra sonuçları görebilmenize rağmen, dört ila altı haftalık aralıklarla üç ila altı seanslık bir set, yara izlerinin ciddiyetine bağlı olarak en iyi sonuçları verecektir.

 

Akne İzlerine Başka Hangi Tedaviler Yardımcı Olabilir?

Mikrosirkülasyon ve lazer yaralarıma yardımcı olurken, yara izinizin ciddiyetine ve kişisel cilt hedeflerinize bağlı olarak deneyebileceğiniz başka seçenekler de vardır.

 

Kimyasal peeling:” kimyasal peeling ölü deri hücrelerinin kurtulmak için, aydınlatmak ve cilt tonunu ve dokusunu eşitler, ama aynı zamanda kolajen üretimini teşvik yardımcı olur ve böylece sivilce izleri tüm türleri için mükemmel bir seçenek vardır, ” Dr. Ancak, Kurul onaylı dermatolog tarafından yapılabilir (tedaviye en dirençli olma eğilimindedir) TMB Haç olarak bilinen icebreaking izi için kullanılan özel bir peeling tekniği olduğunu söylüyor. TCA Cross, izleri kimyasal olarak yenilemek için trikloroasetik asit (TCA) kullanır.

 

Dolgular ve enjeksiyonlar: hipertrofik skarlar için kortizon enjeksiyonları izleri yumuşatmaya ve düzleştirmeye yardımcı olabilir. Atrofik skarlar için dolgu enjeksiyonları bir seçenek olabilir. Bellafill, akne izlerinin tedavisi için FDA onaylıdır.

 

Kollajen üretimini teşvik etmek için tasarlanmış birçok akne skar tedavisi, tam sonuçları göstermek için altı ay sürebilir, bu nedenle tüm bu prosedürlerle sabırlı olmak önemlidir.

İlgili Mesajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir