Genel

İltihaplı Ciltler İçin Doğru Makyajı Seçmek

İltihaplı Ciltler İçin Doğru Makyajı Seçmek

Konu tahriş olmuş cildi gizlemek için güzellik ürünlerini seçmeye geldiğinde, kullanılan bileşenlerin türü en önemli husus olmalıdır. Short, “Silikon ve dimetikon gibi bileşenlere dikkat etmek istiyorsunuz çünkü bunlar epidermis üzerine oturuyor ve daha fazla transepidermal su kaybını veya dehidrasyonu önleyebiliyor” diyor. “Hassas cildi alevlendirebilecek koku, lanolin ve izopropil miristat gibi maddelerden kaçının” diye ekliyor.

 

Makyaj ürünlerinizden en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız, içerik kalitesi ve renk uyumu da önemli faktörlerdir. Short, “Dermablend yüksek performanslı pigmentler kullandığı için, çok fazla ürün kullanmadan mükemmel bir örtücülük elde edersiniz” diye açıklıyor. “Çene çizginiz veya alnınız gibi iltihaplı olmayan bölgelere gölge uyumu öneririm. Uyguladıktan sonra ciltte çok soğuk görünmemesini sağlamak için nötr bir renk tonu seçmek isteyebilirsiniz ”diyor.

 

Ayrıca, güvenli tarafta kalmak istiyorsanız, hassas ciltler için formüle edilmiş, dermatolog ve alerji testi yapılmış ürünleri tercih edin. Akers, “Dermablend kullanımı, dermatologların önerdiği bir numaralı makyaj olduğu için mükemmel bir kapak çözümüdür” diye ekliyor.

 

Enflamasyonu Makyajla Kapatma

Short , ürünlerinizi harmanlama süngeri ile uygulamak, daha kesintisiz ve doğal görünümlü bir yüzey elde etmenizi sağlar. Aşağıda, renk değişikliğini ve diğer iltihap belirtilerini gizlemek için makyaj kullanmak söz konusu olduğunda yapılması ve yapılmaması gereken bazı şeyleri listeler.

 

İltihaplı cilt sürtünme ile kolayca tahriş olacağından hafif basınçla uygulayın. Karıştırıcı bir sünger veya yumuşak fondöten fırçası ile cildinizi kötüleştirmeden iltihaplı bölgeler üzerinde pigment oluşturmak için hafif hareketler yerine sürtünme kullanın. Ürünü doğrudan alana hafifçe vurun ve cilde kusursuz bir şekilde karıştığından emin olmak için kenarlarını kaydırın.

DO az miktarda uygulamak Quick Fix Renk Düzeltme toz pigmenti ler ek kapsama ihtiyacı sonrası akne için inflamatuar renk değişimi.

Renk değişikliği türüne ve cilt tonunuza göre doğru pigmenti KULLANIN.

Yeşil: Kırmızı işaretleri veya lezyonları gizler.

Turuncu: Bronzdan derin tenlere kadar kahverengi veya mor lekeleri gizler

Kırmızı: Daha derin cilt tonlarında koyu kahverengi veya siyah izleri kapsar

DO düzenli sünger ve fırça temizlemek . Kirli makyaj araçları, cildinizin durumunu etkileyebilecek ve kötüleştirebilecek bakteriler için bir yuvadır.

Makyajın üzerindeyken uyumayın. İltihaplı cilt ya da değil, gece boyunca cildinizde makyaj izleri bırakmak, çatlaklara, tahrişe ve alerjik reaksiyonlara neden olmanın kesin bir yoludur.

İlgili Mesajlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir