Genel

Göz Kremi Nasıl Doğru Uygulanır?

Göz Kremi Nasıl Doğru Uygulanır?

 

Göz çevresindeki cilt, yüzünüzün geri kalanından daha ince ve daha hassastır, bu nedenle genellikle yaşlanma belirtilerini ilk olarak burada göreceksiniz. Aynı zamanda bir göz kremi kullanırken özel dikkat ve özen göstermeniz gerektiği anlamına gelir. Burada, göz altı endişelerinizi hedef alan bir göz kremi formülünde nelere bakmanız gerektiğini ve en iyi sonuçlar için onu nasıl uygulayacağınızı tartışacağız.

 

Göz Kreminizde Bakmanız Gereken Malzemeler

Göz kremleri şişkinliği ve kaz ayaklarını azaltmaya, koyu halkaları aydınlatmaya ve yüzünüzün daha genç ve daha uyanık görünmesine yardımcı olabilir. Bazı formüller bu endişelerden birini ele almak için tasarlanırken diğerleri her şeyi yapabilen ürünlerdir. Göz kremi ararken bakmanız gereken bazı maddeler:

 

C vitamini veya niasinamid gibi antioksidanlar: gözlerinizi gelecekte güneşten, kirlilikten, stresten ve uykusuzluktan kaynaklanan hasarlardan korur.

Retinoidler: hücre yenilenmesini uyarmaya yardımcı olur

Peptitler: elastin ve kolajen üretimini artırmaya yardımcı olur

Arnika, kafein ve K vitamini: dolaşımı artırmak ve şişliği azaltmak için kan damarlarını hedefleyin

Hyaluronik asit ve shea yağı: İnce çizgileri önlemek için göz çevresindeki nemi nemlendirin ve kapatın.

Göz Kremi Nasıl Uygulanır?

ADIM 1: Yüzük parmağınıza bezelye büyüklüğünde bir miktar uygulayın.

Göz kremleri süper konsantredir, bu nedenle her iki göz için ihtiyacınız olan tek şey bezelye büyüklüğünde bir miktardır. Bu hassas bölge için, doğal olarak en hafif dokunuşa sahip olduğundan yüzük parmağınızı kullanın. Cildinize çok fazla baskı uygulamak istemezsiniz.

 

ADIM 2: Gözünüzün altındaki iç köşeden kaş kemiğinize küçük noktalar uygulayın.

Uygulamaya, kaş kemiğinize kadar yarım daire şeklinde küçük noktalar uygulayarak gözünüzün altındaki iç köşeden başlayın. Ürün tamamen emilene kadar dolaşımı canlandırmak için bu yarım daire düzenine hafifçe vurun. Bunu yaparken cildi çekmemeye veya germemeye dikkat et.

 

Unutmayın: Tahrişi önlemek için gözünüze çok yaklaşmayın. Ayrıca ürün etiketi sizi yönlendirmedikçe, göz kapaklarınızın üzerine veya yakınına uygulamaktan kaçının.

 

ADIM 3: Kapatıcıyı uygulamadan önce bekleyin.

Göz kreminizi uyguladıktan sonra, tamamen emmesi için kapatıcı veya diğer cilt bakım ürünlerini uygulamadan önce yaklaşık 90 saniye bekleyin.

İlgili Mesajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir