Genel

Yağlı Cilt

Yağlı Cilde Mi Sahipsiniz? Bu En Büyük 4 Efsaneye Düşmeyin!

 

1 Yağlı cilt, “kötü” alışkanlıklardan kaynaklanır.

 

Cildiniz tam olarak istediğiniz şeyi yapmadığında kendinizi suçlamak kolaydır, ancak bu ebeveynlerinizin ve onların ebeveynlerinin üzerindedir. Dr. Frey, “Yağlı cildin kalıtsal bir bileşeni olan genetik bir temeli vardır” diyor. “Yağ bezlerinizin ne kadar aktif olacağı, ilk günden itibaren genlerinize programlanmıştır.” Evet, bu yağın bir kısmını doğru rutinle idare edebilirsiniz (bununla ilgili daha fazlası aşağıdadır), ancak temel parlaklığınız DNA’nızdadır.

 

2 Kötü bir diyet, yağ üretiminizi artırabilir.

 

Hayır! Patates kızartması düşman değil. Dr. Frey, “Bunu çok alıyorum, ancak yediğiniz yağ daha sonra gözeneklerinizden çıkmayacak” diyor. “Sebumunuzla aynı bileşenden yapılmamış ve ne kadar yerseniz yiyin vücudunuzun yağ üretimi üzerinde bir etkisi olmayacak.” Ancak bu, yiyeceğin cilt sağlığınızda bir rolü olmadığı anlamına gelmez – süt ürünleri ve şeker bakımından zengin bir diyetin vücudunuzda iltihaplı bir tepkiyi tetiklediği ve bu da olası çatlaklara ve siyah noktalara yol açtığı gösterilmiştir. Ama yağ üretimine gelince? Bu genetik.

 

3 Fazla yağı doğru ürünlerle kurutabilirsiniz.

 

Alkol bazlı tonerleri sabah ve akşam, her gün kil maskeleri ve her saat pudra mı kullanıyorsunuz? Elbette fazla yağı emerler – aynı zamanda cildinizin çok gerekli nemini de emer. Yağlı Ciltler için sabah ve gece gibi yağsız, matlaştırıcı bir nemlendirici uygulayın , ardından bir pudra sürün. Parlamayı kontrol etmek için güneş kremi ve güneşin zarar görmesine karşı koruma sağlar.

 

4 Ömür boyu yağlı ciltli olacaksın.

Evet ve hayır olabilir Yağınızı azaltmak için topikal ve reçeteli tedavileri kullanın.

İlgili Mesajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir