Genel

Kil Maskesinin Faydaları

Sağlıklı, genç ve parlak görünen bir cilt herkes için bir endişe kaynağıdır. Doğal yollarla elde edilebilir. Kil maskesi bu doğal yollardan biridir …

Sık uygulanan ve etkili olduğu düşünülen kil maskesi ile cildinizi ışıltılı, kırışıksız ve gergin hale getirebilirsiniz. Topraktaki tüm faydalı mineralleri içeren kil, sadece yüzde değil, boyun ve ellerde de mucizevi etkilere sahiptir.

Özellikle yaşlanmanın net olarak görülebildiği el ve boyuna uygulanan kil cilde pürüzsüz bir görünüm verirken, yaşlanmanın etkilerini doğal olarak geciktirmektedir.

Evde hazırlaması kolay kil maskesi uygulandıktan sonra nemli, yumuşatılmış, siyah noktasız, sıkı ve dengeli bir cilde kavuşmak mümkündür. Gelin kil maskesinin faydalarına bir göz atalım.

Kil Maskesinin Faydaları

Kuru, yağlı veya sivilceli cilde sahip olanlar için çok etkili bir maske olan kil maskesi, ciltte kızarıklık, leke, sivilce ve siyah noktalara etki ederek cildin dengelenmesinde rol oynar.

* Ciltteki fazla yağın atılmasına yardımcı olur ve ciltte hasar görmüş bölgelerin onarılmasına destek olur.

* Cildin rengini eski haline getirme ve pigment bozukluklarından kaynaklanan sorunların giderilmesinde etkilidir.

* Leke ve sivilce oluşumunun önlenmesine yardımcı olur.

* Cilt gözeneklerini tıkayan mikrop, yağ, kir gibi zehirli ve atık maddelerin uzaklaştırılmasını sağlar.

* Tıkanmış gözeneklerin temizlenmesine yardımcı olur.

* Güneş lekelerinin azalmasını sağlar.

* Magnezyum, silika, demir, kalsiyum ve potasyum gibi mineraller içeren kil maskesi, düzenli uygulandığında ciltte yaşlanma etkilerini azaltır ve cilde gençlik kazandırır.

Yeşil Kil Maskesi Ne Yapar?

Kil maskesi denilince akla gelen ilk ve en sık uygulanan maskedir yeşil kil maskesi. Yağlı ve akne eğilimli cilde iyi gelen yeşil kil maskesi, haftada bir düzenli uygulandığında akne oluşumunu ve etkilerini ortadan kaldırabilir. Kili yüzünüze uyguladıktan sonra kurumasını bekleyin ve çatlamasını önlemek için kururken yüz kaslarınızı hareket ettirmeyin. Kil maskesinin kuruması yaklaşık 10-15 dakika sürer. Ardından çıkarmak için yüzünüzü ılık suyla yıkayın.

İlgili Mesajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir