Genel

İltihaplı Cildi Makyaja Hazırlama

İltihaplı Cildi Makyaj İçin Hazırlama

Cildinizi tam bir makyaj yapmadan önce hazırlamak, cildiniz en iyi formdayken bile bir zorunluluktur, ancak iltihapla uğraşırken daha da önemlidir. Akers, cildi yatıştırmak ve sakinleştirmek için “beş dakikalık ekspres maskeleme ritüeli” ile başlamayı öneriyor. Aşağıda adım adım yol gösteren bir kılavuz bulunmaktadır.

 

Adım 1: Mükemmel Maskeleme Karışımını Oluşturun

 

Güçlü antioksidanlar ve nemlendirici bileşenlerin kombinasyonu, nemi yeniler ve sızdırmaz hale getirirken stresli cilde koruma ve beslenme sağlar.

 

Adım 2: Başka Bir Savunma Katmanı Ekleyin

Bir maske kullanın , hassas veya iltihaplı ciltte tahrişi soğutan ve yatıştıran, ısı azaltıcı suya sahip biyo liflere sahip olmalıdır. Ardından, cildinizin savunmasını güçlendirmek için , UV radyasyonu ve serbest radikallerin daha fazla zarar görmesini önlemek için güneş kremi uygulayın.

 

Adım 3: Yatıştırın ve Düzeltin

Karanlık noktaları ve hiperpigmentasyonu en aza indirirken iltihap belirtilerini yatıştıran hassasiyeti ve tahrişi daha da sakinleştirin.

 

Adım 4: Koruyun

Cilt tipiniz ne olursa olsun, güneşten korunma şarttır. Güneş kremi UVA ve UVB ışınlarına karşı geniş spektrumlu koruma sağlar. Mat yüzeyi ve ağırlıksız formülü, makyaj altında giymeyi ideal hale getirir.

İlgili Mesajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir