Genel

BB Kremlerinin Az Bilinen Tarihi

BB Kremlerinin Az Bilinen Tarihi

Genellikle bir Kore güzellik trendi olarak kabul edilmesine rağmen, BB kremleri aslında ilk olarak Almanya’da ChristineSchrammek, MD tarafından geliştirildi. Ve son birkaç yıldır hepimiz çoğunluğa atlamış olsak da, Dr. Schrammek’in orijinali 1967’den beri var.

Başlangıçta , cildin kızarmasına ve iltihaplanmasına neden olan soyma ve mikrodermabrazyon gibi daha sert tedavilerden sonra hastalarının ciltlerinde kullanmaları için bir ara nokta olarak geliştirdi . Schrammek, cildi daha da tahriş ve rahatsız eden ağır fondöten uygulamak yerine, onlara kusurları bulanıklaştıracak ve biraz koruma sağlayacak, ancak en önemlisi cilde karşı nazik davranacak bir şey sunmak istedi. Ve böylece BB krem ​​doğdu.

Yıllar sonra formül, K-pop ve K-drama yıldızlarının cildi kolayca dönüştürme yeteneğine dikkat çektiği Güney Kore’de mükemmelleştirildi. Tüketiciler BB kremlerine takıntılı hale geldikten sonra, trend, güzellik ve cilt ürünü haline geldiği Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri’ne doğru yol aldı.

BB krem ​​nedir?

BB krem, cilt faydaları olan bir makyaj ürünüdür. “BB”, “güzellik kremi” veya “leke kremi” anlamına gelir. Tam bir koruma sağlar, bu nedenle küçük kusurları gizlemek için en iyisidir. Hafif kaplama aynı zamanda onu “makyajsız” makyaj görünümleri için ideal kılar.

BB krem, cilt bakımında sıklıkla kullanılan bileşenlere sahiptir. Bu, cildinize bakım yaparken kusurları hafifçe kapatabileceğiniz anlamına gelir. BB krem, markaya göre büyük ölçüde değişir, ancak çoğu aşağıdaki gibi bileşenlere sahiptir:

  • Cilt koruyucuları: vitaminler, antioksidanlar
  • Nemlendiriciler: hyaluronik asit , gliserin, pantenol, seramidler
  • Mineral SPF: çinko oksit , titanyum dioksit
  • Parlatıcılar: niasinamid , meyan kökü
  • Cilt sıkılaştırıcı ajanlar: peptidler , hidrolize kolajen

BB kreminin faydaları nelerdir?

BB kremini tanımlamanın en iyi yolu? Cildiniz için hepsi bir arada ürün. Bir şişede iki veya üç farklı ürünün faydalarını elde edersiniz. Bu, yalnızca zamandan değil, aynı zamanda paradan da tasarruf ettiğiniz anlamına gelir.

 

İlgili Mesajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir