Genel

Cilt Bakım Rutini

Cilt Bakım Rutininiz Olması Gereken 3 Adım!

 

Gereksiz cilt bakım adımlarıyla tanışmak kolaydır. Ancak giderek daha fazla uzman, sağlıklı bir cilt için daha basit ve aerodinamik bir yaklaşım önermektedir. Düşünün: daha az adım, daha iyi sonuç.

 

Bu, kendi uzmanlarımızın uzun zamandır benimsediği bir yaklaşımdır. Dermstore’un uzman kurum içi estetisyenlerinden biri olan Roslynn Reese” sağlıklı cilt felsefem üç kategoriye ayırdığım temellerle ilgilidir: temizleyin, düzeltin ve koruyun “.

 

2021’in nihayet ciddi bir cilt bakım rutinine bağlı kalacağınız yıl olduğuna karar verdiyseniz veya ürünlerinizi ayrıştırmak ve temellere geri dönmek istiyorsanız, bu üç adım tam size göre .

 

  1. Temizlemek!

Nasıl yaparsanız yapın, yüzünüzü temizlemek ilk önceliğiniz olmalıdır-sadece kirleri ve ölü yüzey hücrelerini temizlemeye yardımcı olduğu için değil, daha sonra uyguladığınız her ürün temiz cilde daha iyi emilir.

 

Nasıl temizlediğiniz cildinizin ihtiyaçlarına bağlıdır. Reese,” cildiniz genç ve sağlıklıysa, yüzünüzün manuel manipülasyonu, çıkmaya hazır hücreleri çıkarmak için yeterlidir ” diyor, böylece parmaklarınızı ve nazik bir temizleyiciyi kullanabilirsiniz. Yaşlandıkça, hücre döngüsü yavaşlar, bu da cildi donuk, lapa lapa ve ürünleri daha az emilebilir yapar.

 

  1. Düzeltmek!

Yüzünüz temizlendikten sonra, işe başlamanın zamanı geldi. Düzeltme adımı “hedefli tedavinin gerçekleştiği yerdir ” diye açıklıyor Reese, maskelemeyi, gözeneklerinizi temizlemeyi ve/veya belirli bir sorunu çözmek için konsantre bileşenlerle serumları uygulamayı içerebilir.

 

Cildinizin dengesizliklerini düzeltmek, nemlendirici bir hyaluronik asit serumu uygulamak gibi tek bir adım olabilir veya birden fazla ürün içerebilir. Günün saatine veya haftanın gününe bağlı olarak farklı görünebilir. Örneğin, gündüz C vitamini serumu ve haftada birkaç gece retinol tedavisi kullanabilirsiniz. En önemli şey, cildinize cilt tipinize ve mevcut durumuna bağlı olarak ihtiyaç duyduğu şeyi vermektir. (Emin değil misiniz? Cilt tipinizi nasıl belirleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır. Dermatologunuz veya estetisyeniniz de cildinizin ihtiyaçlarını anlamanıza yardımcı olabilir.).

 

  1. Korumak!

Evet, bu size her gün güneş kremi sürmenizi hatırlattığımız kısımdır-ancak cildinizi korumak da doğal nem bariyerini güçlendirmekle ilgilidir. Reese,” cildin bariyerini korumak, sağlıklı bir cilt için yapabileceğiniz en önemli şeydir ” diyor ve bunu yapmanın en iyi yolu doğru nemlendiriciyi kullanmaktır. Cildiniz kuru ve sıkı hissediyorsa veya hassas lekeleriniz varsa, bunlar bariyerinizin bozulabileceğine dair işaretlerdir.

 

SPF’YE geri dönelim. Her biri için geniş spektrumlu bir güneş kremi gereklidir. Niçin? Çünkü dermatoloğunuz bunu söylüyor ve günün çoğunu içeride geçirseniz bile, cihazınızın ekranlarından gelen mavi ışık cilde zarar verebilir. Reese,” SPF ve mavi ışık korumalı bir nemlendirici kullanmak, basit tutmak için harika bir yoldur ” diyor. Gördün mü? Sağlıklı bir cilde sahip olmak karmaşık olmak zorunda değildir—olmasını istemediğiniz sürece, bu durumda 3 adımlı rutinin tadını sonuna kadar çıkarın.

İlgili Mesajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir