Genel

Büyük Gözenekler Nasıl Küçültülür?

Hepimiz pürüzsüz bir cilt istiyoruz ve büyük gözenekler genellikle bunun önünde duruyor. Büyük gözeneklerin görünümünü küçültmek söz konusu olduğunda ne yapacağınızı bilmiyor musunuz? O zaman okumaya devam edin.

Evet, geniş gözeneklerinizin daha küçük görünmesini sağlayabilirsiniz! Gözenek görünümü, gözeneklerinizi ne kadar tıkadığına bağlı olarak değişir. Tıkanmış gözenekler daha büyük görünür çünkü içlerinde biriken kir, yağ vb. şeyler genellikle koyu renktedir. Bu, gözeneklerin geniş ve derin görünmesini sağlar.

Büyük Gözeneklerin Sebepleri Nedir?

İlk olarak, gözeneklerle ilgili bazı gerçeklerle başlayalım:

  • Gözeneklerinizin boyutu genetik olarak belirlenir. Daha açık tenli olanlar genellikle daha derin cilt tonlarına sahip olanlara göre daha küçük gözeneklere sahiptir. Bunun nedeni, daha açık ten renginin daha az yağ üretme eğiliminde olmasıdır.
  • Yağlı cilde sahip olanlar (başka bir genetik özellik) daha büyük gözeneklere sahip olacaklardır. Yağ ve ter, gözenek yuvalarını genişleterek bunların büyümesine neden olur (sporcular bu nedenle daha büyük gözeneklere sahip olma eğiliminde olabilir). Bu nedenle burun üzerinde ve yüzünüzün t bölgesinde büyük gözenekler belirme eğilimindedir.
  • Genç yaşlarda gözenekler genişlemeye başlar. Bu, yağ üretimini tetikleyen hormonal değişiklikler nedeniyle olur.

Gözenek boyutunuzun görünümünü iyileştirmek için aşağıdakilerle cildinizi geçici olarak gözeneklerinizi açabilirsiniz:

  • Kil maskeleri
  • Clarisonic, Foreo veya diğer sonik cilt temizleme aletleriyle cildi derinlemesine temizlemek
  • Cilt tipinize uygun bir ürünle peeling yapmak
  • Tonik kullanmak

İlgili Mesajlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir