Genel

Aktif Kömür Nedir ve Cildinize Nasıl Fayda Sağlar?

Bugünlerde popülaritesini geride bırakan cilt bakımı bileşenini seçmemiz gerekirse, kömür olmalı. Siyah maske takarak takip ettiğiniz birini görmeden Instagram’da oturum açamazsınız ve bu bileşeni özellikle yağlı cildiniz veya sivilceniz varsa cilt bakımı rutininizin bir parçası yapmak için iyi bir neden olduğu ortaya çıkıyor.
Kömürün cilt faydaları
Yayınlanan araştırmalara göre, odun kömürü, odun hamuru gibi karbon içeren malzemelerden geliyor. Materyal, herhangi bir kirliliği gidermek ve daha sonra farklı şekillerde kullanılabilecek küçük granüllere dönüştürmek için kimyasallarla işlenir. Yüksek sıcaklıklar, yüzey alanını genişletmek için bir gaz veya aktive edici ajan ile birleştiğinde “aktif kömür” haline gelir, bu da onu normal odun kömüründen daha gözenekli hale getirir. Gözeneklerdeki toksinleri ve kimyasalları hapsedebilmesi nedeniyle, aktif kömür aşırı dozları ve zehirlenmeleri tedavi etmek, böbrek fonksiyonlarını iyileştirmek, kolesterol seviyelerini düşürmek ve hatta cildi ve kafa derisini detoksifiye etmek için kullanılmıştır. Bu nedenle artık temizleyiciler, maskeler ve hatta şampuanlar gibi cilt bakım ürünlerinde bulunur.
Kömür ciltteki yağı ve kalıntıları çeker ve aynı zamanda pul pul döker, bu yüzden derin detoksifiye edici bir temizlik gibi düşünün. Yağlı cildi azaltmaya, sivilceyi iyileştirmeye ve gözeneklerin daha küçük görünmesine yardımcı olabilir. Herkes kömürlü cilt bakım ürünlerini deneyebilirken, karma, yağlı veya akne eğilimli cilde sahip kişiler için daha iyi çünkü kömür kurutabilir.
Güzellik ürünleri kömür ile nasıl kullanılır?
Kömür içeren ürünler arasında en çok odun kömürü içeren maskeleri seviyorum çünkü adsorpsiyon fiziksel temasa bağlıdır, bu nedenle kömürün etkili olması için cilde oturması gerekir. Haftada bir veya iki kez kömür maskesi denemeyi öneririz. Cildiniz aşırı derecede yağlıysa, onu daha sık kullanabilirsiniz.
Cilt detoksuna hazır mısınız? Cildinizin faydalarından yararlanmak için bu odun kömürü aşılanmış ürünleri deneyin.

1. Garnier Saf & Temiz Siyah Nokta Karşıtı Kömürlü Temizleme Jeli

-GÖZENEKLERİ ARINDIRIR
-İNATÇI SİYAH NOKTALARI BİLE AZALTIR
-ARINDIRICI KÖMÜR
-ANTİOKSİDAN YABAN MERSİNİ ÖZÜ

2. Purederm Siyah Maske

Purederm Siyah maske, kirleri ve ölü deri hücrelerini itina ile temizlerken, içerdiği kömür pudrası toksinleri emer ve derin gözenek tıkanıklıklarını da açar. Hava geçirmeyen bu maske yumuşatıcı bileşenler sayesinde gözeneklerin açılmasını sağlarken daha canlı ve nemli bir cilde kavuşmanıza yardımcı olur.

3. L’Oréal Paris Saf Kil Detoks Jeli

3 SAF KİLİN EŞSİZ BİRLEŞİMİ
-ARI KİL
Ciltteki pürüz ve fazla yağı giderir.
-MONTMORİLLONİT KİLİ
Cildi kusursuzlaştırır.
-RHASSOUL KİLİ
Cildi temizler.
-KÖMÜR
Mıknatıs etkisi ile kir ve pürüzleri çeker.
HIZLI VE GÖZLE GÖRÜLEBİLİR SONUÇLAR
Cildi yoğun bir şekilde temizler ve arındırır. Daha temiz ve ışıl ışıl bir cilt sağlar. Ciltteki problemlerin tekrarlanmasına karşı etkilidir. Cilt günden güne nefes alır: tazelenir, arınır ve ışıltılı bir güzelliğe kavuşur.
Her sabah ve akşam, nemli yüzünüze; özellikle alın, burun ve çene bölgelerine, dairesel hareketlerle masaj yaparak uygulayın ve durulayın. Göz çevresi ile temasından kaçınınız.
4. Purederm 2 Aşamalı Gözenekleri Açan Arındırıcı Maske

2 aşamalı özel formülüyle gözenekleri temizleyen bu maske 1.aşamada temizleyici jel 2.aşamada soyulabilir kömür maske birleşimiyle mükemmel cilt bakımı sağlar. Bal, limon ve bambu suyu ile güçlendirilmiş temizleme jeli derinlemesine temizlik sağlayarak gözenekleri açarak berrak bir cilde kavuşmanıza yardımcı olur.

İlgili Mesajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir