Genel

Doğal Yağlar

Hindistan Cevizi Yağı – Argan Yağı – Jojoba Yağı – Badem Yağı – Zeytinyağı – Üzüm Çekirdeği Yağı – Lavanta Yağı – Limon Otu Yağı
İster kimyasallardan kaçınmaya çalışıyor olun, ister yeni saç bakım ürünlerini denemeye çalışıyor olun, hindistan cevizi, argan, jojoba, badem, zeytin ve üzüm çekirdeği gibi doğal yağları deneyin. Bunlar saç sağlığı için en iyi yağlardan bazılarıdır ve doğrudan ciltte ve saçta kullanılabilir.
Lavanta ve limon otu gibi uçucu yağlar da saçı besleyen ve güçlendiren, aynı zamanda harika görünmesini ve kokmasını sağlayan birçok özelliğe sahiptir.
Organik ve GDO’suz yiyecekler yemek de dahil olmak üzere daha fazla insan daha sağlıklı yaşam tarzlarını benimsedikçe güzellik ürünlerinde de aynı eğilim devam ediyor.
Yeşil güzellik ürünleri, her zamankinden daha fazla kadının doğal ürünler kullanmak istemesiyle hızla popülerlik kazanıyor.
Yakın tarihli bir Harris Poll anketi , 18 yaşın üzerindeki kadınların yüzde 53’ünün tamamen doğal saç bakım ürünleri kullandığını ortaya koydu . Pek çok seçenek olduğu için birçok kadın saçlarında en iyi hangi yağların kullanılacağını merak ediyor. Bu faydalı kılavuz, sağlıklı saçları beslemek için doğru yağ türlerini seçmenize yardımcı olmak için bazı farklı türleri ayıracaktır.
Saçta Doğal Yağ Kullanmanın Faydaları:
Kuru saç derisini ve saç dökülmesi sorunlarını iyileştirmekten parlaklık katmaya ve hasara karşı korumaya kadar, doğal yağlar saçınıza yeşil bir bakım sağlar. Doğal yağların kullanımı, zararlı kimyasallara maruziyeti azalttığı için çevre ve genel sağlığınız için de iyidir. Saç bakımı rutininizde doğal yağlar kullanmanın birçok faydasından bazıları.
Saç büyümesini uyarır.
Kuru saç derisi ve kepekle savaşır.
Isı ve şekillendirme hasarını önlemeye ve gidermeye yardımcı olur
Parlaklık ekler.
Saçı besler.
Saçta yağlanmayı önler.
Kimyasal ve diğer doğal olmayan bileşenlere maruziyeti azaltır.

İlgili Mesajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir