Blog

Güzellik Sırları

Yüz bakımının bir parçası olan, yüz görünümünde etkili alt başlıklardan biri kozmetiktir. Kozmos yunanca kökenli güzelleştirme anlamına gelen bir sözcüktür. Kozmetik, daha iyi ve sağlıklı görünüm kazanmak için kullanılan ürünlerin ve uygulanan işlemlerin tamamının adıdır.  Makyaj malzemeleri, saç bakım ürünleri, vücut kremleri kozmetik alanına dahildir.

Kozmetik ürünlerinin içeriği geniştir. Bitkisel, hayvansal yağlar ve türevleri, yağ asitleri, alkol çeşitleri, su, pudralar bu ürünlerin ham maddelerini oluşturur. Ana maddelerin yapısını korumasını ve özelliklerini çeşitlendirmeyi sağlayan yardımcı maddelerse; yüksek moleküllü yağ asitlerinin tuzları, esterler, nemlendiriciler, çözücü sağlayıcılar, antioksidanlar, koku maddeleri ve boyalardır.

Yüzyıllardan beri insanlar daha güzel ve bakımlı görüne bilmek için doğadan ilham almışlardır. Kimi zaman bitki kökleri kimi zamanda çiçeklerin özlerinden boyalar, yağlar, esanslar üretmiş, ilk ilkel kozmetik malzemelerine sahip olmuşlardır. Zamanla gelişen algı ve değişen koşullar daha profesyonel üretim ihtiyacını doğurmuştur.  Zamanın ilerlemesi ile kozmetik evlerden, küçük atölyelerden çıkmıştır. Yerini büyük kozmetik malzemesi üretim fabrikaları ve büyüklü küçüklü kozmetik mağazaları almıştır.

Türkiye de ilk olarak İstanbul kozmetik mağazaları açılmıştır. Ünlü kozmetik mağazaları olan gratis, watsons ilk açılan kozmetik mağazalarıdır. Fakat zamanla mağazalar yerini internet alışverişine bırakmıştır. Bir tıkla kapına kadar gelen, zengin ürün yelpazesi ile istediğin her ürünü bulabildiğin internet mağazaları daha çok tercih edilmektedir. Kozmetik internet mağazacılığının en önemli adresi cosmoburada ile hizmetinizdeyiz. Geniş ürün yelpazesi, toptan fiyatına perakende ürünler, kredi kartına ödeme kolaylığı, hızlı ürün teslim, kolay kullanılır bir site özelliğinde olması, uygun fiyatlar, bedava kargolama hizmeti ile rakiplerinin önüne geçmektedir.

Kozmetik adına aklınıza gelebilecek her şey cosmoburada da mevcuttur. Şampuanlar dan maskaralar, el kremlerinden duş jelleri ne, kişisel bakım ürünlerinden bebek ürünleri kadar geniş ürün seçeneklerimiz mevcuttur.  Periyodik ve sürekli yaptığımız kampanyalarımız ile hem bütçenize dost hem de kaliteli ürünlerle tam size göre bir marka. Kuaförlere özel indirim fırsatlarımızı kaçırmayın. Yüzlerce dünya devi kozmetik markaları güvenli ödeme, hızlı kargo ile kapınızda üstelik koşulsuz iade güvencesi ile beraber.

İlgili Mesajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir