Blog

Wella KOLESTON İle Canlı ve Parlak Saçlar

Koleston kalıcı krem saç boyası, renk pigmentlerinin saçın derinine işlemesini sağlayarak, mükemmel beyaz kapama özelliği ile saçınıza yoğun bir renk verir. İçeriğindeki Su Koruma Faktörü yoğun rengin korunması için saçınızı daha parlak ve suya dayanıklı hale getirmeye yardımcı olur*. 15 gün sonra, Koleston Renk Aktifleştirici pigment takviyesi ile saçınıza daha fazla boyayı hapsederek, saç renginizin yenilenmesine yardımcı olur.

Saçın doğal pigmenti (melanin) saçın derinliklerindeki kortekste olduğundan, kütikül de korteksi koruduğundan, boyama ya da rengi açma işlemi kütiküle nüfuz eder, kortekse doğru ilerler ve saçı boyamak için yeterli süre aktif olarak orada kalır.

Düz, dalgalı, kıvırcık ya da ne düz ne kıvırcık olmak üzere değişik saç tipleri vardır. Genlerimizdeki küçük değişiklikler saçımızda büyük değişikliklere yol açar. Bu yüzden, boyamadan önce saç tipini kavramak önem taşır. Mesela, Asyalı birinin saçı Kafkasyalı birinin saçına göre daha kalın telli olduğundan, saç boyasının saça nüfuz etmesi ve orada kalması daha zordur ve boyama işlemi daha uzun sürmelidir.

 

İlgili Mesajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir