Genel

Gümüş Saçlara Sahip Olmak

Gümüş Saçlara Sahip Olmak
Bazı insanlar kuaför salonlarının tekrar açılmasını bekleyemezler . Görünüşe göre gri saç arzusu her zamankinden daha güçlü, sadece Birleşik Krallık’ta 10.000’den fazla kişi her ay ‘gri saç boyası’ arıyor. Artık profesyonel yardıma erişebilir ve tehlikeli boya hatalarını önleyebiliriz.
Larry King Salon’da uzman usta stilist James Pryce, “Bu sezon , gri saçlarını kucaklayan kadınların kesinlikle bir devamını göreceğiz ” diyor .
Ve spin-off gölgeler de bir artış gördü. Parlak bir yeşil olan ” Mantar sarısı “, kısa süre önce Pinterest’te fırladı ve arama sitesi, gölgeyi arayan kullanıcılarda yüzde 308’lik bir artış olduğunu fark etti. Bella Hadid bile trendle oynuyor gibi görünüyor; gri saçlı bir videosunu paylaşmak için TikTok’a kilitlendi. Ne yazık ki, bu gerçekten çok iyi bir filtreydi ancak takipçilerden bu kadar coşkulu bir yanıt alarak, onu kalıcı hale getirme eğiliminde olabilir.
İster platininizi bir sonraki seviyeye taşımak, doğal grilerinizi kucaklamak veya sadece yeni bir tarz hayalini kuruyor olun, şimdi kilitlenme gevşiyor, gümüş saçlara dalmadan önce bilmeniz gereken birkaç şey var. İşte uzmanların söyleyecekleri …

Esmerler, kolay olmayacak
Saçınız çok koyu kahverengiyse ve griye dönmeye hazırsanız, uyarı: İlk önce yapmanız gereken çok fazla zemin çalışmanız var.

Little Mix’in Jade Thirlwall’un saçlarını gümüş rengine çevirmekten sorumlu Siobhan Jones, “Grileşmek için saçı temiz beyaz bir sarıya getirmenizve ardından kişiselleştirilmiş bir gri karışım tonuyla tonlamanız gerekir” diyor.

Cilt tonunuza uyduğundan emin olun
Saçınız için herhangi bir yeni renk tonuna karar verirken, rengin ten renginizi nasıl tamamlayacağını düşünmek önemlidir.
BLEACH London Marka Müdürü ve Renk Uzmanı Sapphire Driver şöyle açıklıyor: “Hepimizin farklı tonların nasıl bir araya geleceği konusunda tercihlerimiz var, ancak dengeli değilse grinin cildi yıkaması riski var. Daha sarı veya soğuk tonlu bir cilde sahip olanlar gri saçı daha zor taşırken, cildinde daha sıcak ve pembe olan biri gerçekten güzel görünebilir. ”
İşlemleri kademeli olarak yapmak en iyisi olabilir
Kusursuz gri saçları elde etmeye gelince, sabır gerekir. Doğrudan zıplama dürtüsüne direnmek zor olsa da Sapphire, yavaş ve istikrarlı olanın yarışı kazanacağını söylüyor. “Yavaş yavaş balayaj veya vurgular oluşturun, böylece tek bir vuruşta saçınızın grileşmesini engellemezsiniz. Bu, koyu saçlı olanlar için iyi bir seçenektir. Daha ince bir geçiş olacak ve daha grileşmiş sonuçlar alacaksınız. ”

Ancak aramızdaki esmerler için kesinlikle bir alternatif olsa da , bunu evde denemekten kaçınmanızı ve kesinlikle profesyonellere bırakmanızı öneririz.

Süreç rahatsız edici olabilir
Gri renginizi kafa derinize kadar götürmek istiyorsanız, açıcıdan dolayı hafif bir yanma hissine hazırlıklı olun. Moda Editörümüz Charlie beyaz sarışına döndüğünde, bekleme süresi ilerledikçe biraz rahatsız olabileceği konusunda uyardı.

Siobhan, “Bu renge gitmek isteyenler, saçınızı bu tonda aydınlatmanın onu zayıflatabileceğinin de farkında olmalıdır” diyor.
Toner en iyi arkadaşınızdır
Mükemmel gri gölgenin kaderi tonerin ellerinde yatıyor . Saçınız ağartıldıktan sonra, mükemmel tonunuzu elde etmek tonlamaya bağlıdır ve renginizin kalıcı olmasını istiyorsanız, saçınızı dik tutmanız gerçekten önemlidir. Sapphire şöyle açıklıyor: “Düzenli tonda değilse gri bazen zamanla biraz yeşil görünmeye başlayabilir. Gri veya gümüş rengi seçmeye karar verirseniz, rengi korumak için muhtemelen her 2-3 haftada bir saçınızı tonlamanız gerekeceğini unutmayın. ”

Evde tonlamak aslında şaşırtıcı derecede kolaydır. Mor bir şampuan ve saç kremine geçerek gümüş tonlarınızın pirinç rengine dönüşmesini önleyin.

İlgili Mesajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir