Genel

Kırılmadan Saç Düzleştirme

1. Kaliteli Bir Saç Düzleştiriciye Yatırım Yapın – Saçınız Size Teşekkür Edecek!
Hiç kimse maaşının yarısını bir saç düzleştiriciye harcamak istemez, ancak ele alınması gereken önemli konu, zarar görmüş saçların en pahalı düzleştiriciden bile daha fazla zaman ve para gerektirmesidir.

Fiyata çok fazla odaklanmayın, saç düzleştiricinin kalitesine odaklanın. Kaliteli malzemeler, sıcaklık kontrol özelliği ve saç hasarını azaltıcı teknoloji gibi saç koruyucu faktörlere sahip bir saç düzleştiriciye gerçekten yatırım yapmanız gerekiyor .

2. Saçınız İçin Doğru Isı Ayarını Seçin
Isı ayarları, farklı saç türlerinin ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmıştır – daha ince saçlar genellikle daha düşük sıcaklıklarda en iyi şekilde düzlenirken, kalın saçlar daha yüksek bir ayara ihtiyaç duyabilir. Trina Profesyonel Saç Düzleştiricisi gibi birden fazla ısı ayarına sahip bir saç düzleştirici kullanılması önerilir.

Doğru sıcaklık ayarını bulmanın yanı sıra, plakanın tamamıda tutarlı ve sabit bir sıcaklığa sahip olmalıdır. Genellikle, hızlı ve yüksek ısı vaat eden daha düşük kaliteli düzleştiriciler bulursunuz ve plaka boyunca tutarsız ısı saçınızda bölgesel yanmaya sebep olur .

3. Hepsi Tekniğin İçinde
Saçınızı bölümlere ayırın ve düzleştiriciyi küçük alanlarda uygulayın. Bu şekilde saçınızın etkili bir şekilde şekillendirildiğini bilirsiniz ve gereksiz yere yeniden ısı uygulamadan ilerlemeyi kolayca takip edebilirsiniz. Bir başka yardımcı ipucu, saçınızın bir kısmını gergin tutmak ve düzleştiriciyi kökten uca doğru nazikçe aşağı çekmektir – bu hafif gerilim, rahatça kaymanıza ve düzleştirme performansını iyileştirmenize olanak tanır.

4. Saç Koruyucu Önemlidir
Altın kural budur. Saçınızı ısı ile şekillendiriken, hasara dayanıklı saçlar istiyorsanız bir ısı koruyucu kullanmanız gerekir . Daima ürünün talimatlarını okuduğunuzdan ve düzleştirmeden önce veya sonra uygulanacağından emin olun. Kaliteli bir ısı koruyucu ve saç düzleştiricinin kombinasyonu saç şaftınızı etkili bir şekilde koruyacak, hasarı ve kırılmayı azaltacak ve pürüzsüz ve parlak görünmesini sağlayacaktır. Bu, donuk, kırılgan ve sert saçlara veda edebileceğiniz anlamına gelir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir