Genel

Hayallerinizdeki Kabarık Dalgaları Elde Etmek İçin İpucuçları

Hayallerinizdeki Kabarık Dalgaları Elde Etmek İçin İpucuçları

Şekillendirici Kil deneyin
Killerde doku çok önemlidir çünkü bu formüller biraz daha ağırdır ve elde etmeye çalıştığınız stile daha fazla güç katar .

Isı Ayarını Saç Tipinize Göre Ayarlayın

Genel bir kural olarak, saçınız ne kadar kalınsa, ısının o kadar yüksek olmasını istersiniz. İnce, yapışan düz teller için, ayarlanabilir saç maşası satın alın ve en düşük ayarda tutun, saçınızın yanmasını önleyin.

Daha Hafif Saç Kremi Kullanın

Kullandığımız ürünlerin saçımızın çıkış şekliyle çok fazla ilgisi olduğu doğrudur – doku, kaldırma, pürüzsüzlük, her şey. Ve çoğu doğal doku ile ilgili olsa da, saç stilinizi değiştirmeye çalışırken ürünler çok önemlidir. NYC’deki Nunzio Saviano Salonundan Nunzio Saviano, “Duşta çok hafif bir saç kremi kullanmayı deneyin” diyor . Çok ağır bir saç kremi kullanıyorsanız, saçınızın kıvrıldıktan sonra düz bir şekilde düşmesine katkıda bulunacağını söylüyor . Bunun yerine, daha hafif bir formül seçin ve onu köklerden aşağıya değil, yalnızca uçlara uygulayın.

Saçınızı Yıkamaktan Kaçının

Söylentiler doğru: Kirli saç şekli daha iyi tutar. Düşünürseniz, mantık sağlamdır. Saçınız temiz olduğunda daha fazla kayar ve o pürüzsüz, yumuşak, parlak dokuya izin verir. Saçınız kıvrılmayı tutmakta güçlük çekiyorsa, biraz pürüzlü tellerle daha başarılı olacaksınız. Molina, “Saçınızdaki doğal yağlar bir ürün görevi görecek,” saçınızın daha kolay şekillenmesine izin verecek. ” Ertesi gün saç yağlarına, köklerine ve sonlarına hacim veren veya tekstüre edici kuru şampuan püskürterek yardımcı olun .

Daha Küçük Maşa Kullanın

” Boyut önemlidir ,” diye açıklıyor Molina, saçınızı ne kadar sıkı kıvırırsanız, istediğiniz süre boyunca sabit kalması o kadar muhtemeldir. Endişelenmeyin, bunun Shirley Temple durumu olması gerekmez. Saçınızı bitirdiğinizde, her dalga aradığınız boyutta gevşemiş olacaktır.

Kıvrımı soğut

Saçınız şekillendirme işleminden sonra hala sıcakken, doku uzar ve çok daha kolay düşer çünkü henüz sabitlenmemiştir. Bu nedenle, saç stilistlerinin daha gevşek ve daha canlı bir görünüm için müşterilerin buklelerini fırçalamak için parmaklarını kullandığını görüyorsunuz. Ancak saçınız sık sık dökülüyorsa, bu tekniği devre dışı bırakın. Molina, “Her kıvrılmadan sonra saçınızı 10 saniye ellerinizde kucaklayarak bukleyi soğutun,” diyor. “Soğumalarına izin vererek, sıkı çalışmanızın çok hızlı gevşemesini engelliyorsunuz.”

Bukleleri Sallayın, Fırçalamayın

Saviano, bukleleri fırçalamak yerine sallamak, şeklin daha hızlı düzleşmesini sağlıyor, diyor. Parmaklarınızı bukleler arasında tamamen geçmeden nazikçe gezdirin ve saçınızı bir veya iki kez ters çevirin. Bu, bukleleri gevşetmeye yardımcı olur, böylece çok iyi bildiğiniz düşme sürecini etkinleştirmeden istediğiniz şekilde görünmesini sağlar.

Saç Spreyine Aşırı Yüklemeyin

Saç Spreyine Aşırı Yüklemeyin Şekillendirmeyi bitirdiğinizde Molina , görünümü sabitlemek için çok hafif bir saç spreyi kullanmanızı önerir . Ağır tutulan ürünler saçınızı ağırlaştırabilir ve sonuçta size zarar verebilir. “Başınızı öne doğru eğin ve saçınıza püskürtün,” diyor, “ancak bunu en az 10 inç uzaklıktan veya bir kol mesafesinden yaptığınızdan emin olun.” Bu şekilde buklelerinizi ürüne batırmazsınız ve daha uzun süre dayanırlar.

Fırçanızı Saç Spreyi ile Spritz

Buklelerinizi kesinlikle fırçalamanız gerekiyorsa, taramadan önce fırçaya biraz saç spreyi sıkabilirsiniz. Bu, spreyi saç boyunca kökten uca eşit olarak dağıtacak ve saç tellerinizin çok fazla ürün tutmasını önleyecektir.

İlgili Mesajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir