Genel

KIVIRCIK SAÇLAR İÇİN KESİM ÖNERİLERİ

KATLI KESİM;

Katlı kesim kıvırcık saçlar için tehlikeli olabilir. Saçının kabarmasını istemeyen kısa saçlı veya kıvırcık saçlılar genelde katlı kesimden kaçınır fakat uzun katlı kesim kıvırcık saçlıların saç modellerini ortaya çıkarır. Kıvırcıklarınızın daha belirgin hoş gözükmesini istiyorsanız uzun katlı kesim yaptırabilirsiniz.

 

ARA MAKAS ATTIRMAYIN!

Birçok kuaför aramakas atılırsa saçınızın inceleceğini ve kabarmasını önleyeceğini söyler. Bu büyük bir yalannnn…

Siz siz olun asla bunu söyleyen kuaföre saçlarınızı emanet etmeyin. Ara makas, saçların aradan kesilmesi demektir. Ve aradan kesilen saçlar daha çok kabarmaya yol açar.

 

ISLAK KESİM YAPTIRMAYIN!

Saçlarımız ıslakken her zamankinden uzun olur. Bunun nedeni suyun saç tellerini germesidir. Saçınız kuruyup kıvırcık haline döndüğü zaman ağlamak istemiyorsanız, siz KIVIRCIK SAÇLI kızlar saçınızı ıslak halde kestirmeyin.

 

KAKÜL KESTİRMEK;

Eminim aranızda kakülün modası geçti niye yaptıralım diyenler olduğu gibi kakülü çok sevenlerinizde var. Kıvırcık saçlılar için kakül biraz hayal kalıyor kızlar üzgünüm

Ne kadar çok her gün düzlerim bakımını yaparım deseniz bile doğanız bu kıvırcıksınız. Kıvırcık saçta kakül toplanır yanı aşırı kısa kalır ve şekillenmez. Kıvırcık saçlılar için önerimiz biraz daha uzun olan perçemler. Perçemler size hem kolaylık sağlar hem de güzel görüntü.

 

 

 

İlgili Mesajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir