Genel

RUJLAR

Ruj, erkeklerin ve kadınların hem estetik hem de tıbbi amaçlarla dudaklarını boyadıkları ilk uygarlıklara kadar uzanan renkli bir geçmişe sahiptir. Sümer uygarlığı meyvelerden, kına, killi pas ve böceklerden yaptıkları rujları ilk sürenlerdir. Mezopotamya kadınları ise dudaklarını değerli taşlarla renklendirip parlattılar.

Eski Mısırlılar, mordan siyaha tonlar yarattıkları için ilk ruj severler olarak kabul edilir . Karmin boyasının yanı sıra kurşun gibi zararlı maddeler de kullandılar.

Yunan İmparatorluğu’nda fahişelerin koyu renkli dudaklar takması istenirken, renkli dudaklar Orta Çağ’da büyücülük, büyücülük ve Şeytan ibadeti ile ilişkilendirilirdi.

Kraliçe Elizabeth, 16. yüzyıl İngiltere’sinde ruju yeniden moda haline getirdi, ancak ruju ancak üç yüzyıl sonra bile oyuncular ve fahişeler için erişilebilir hale geldi. Ruj, 1920’de silindirik kaplardaki rujların Maurice Levy tarafından 1915’te icat edilmesiyle yeniden kabul gören bir kozmetik haline geldi.

Krem Rujlar;

İçinde krem ​​olan rujlar, küçük dudaklı kadınlar için mükemmeldir. Parlak değiller, ancak oldukça pürüzsüzler ve daha düzgün bir görünüm veriyorlar. İsterseniz harika bir görünüm için rujun üzerine dudak parlatıcısı kullanabilirsiniz. Krem rujlar diğer ruj türlerine göre daha fazla ağda içerdiğinden dudakları kurumaya karşı korur, aynı zamanda çok sağlıklı bir ruj türüdür.

Parlak Rujlar;

Küçük ve ince dudakları olan kadınlar için oldukça popüler bir ruj çeşididir çünkü parlak rujlar dudaklarınıza biraz parlaklık verir ve biraz daha büyük görünmesini sağlar. İsterseniz, dudak parlatıcısının altında normal ruj kullanabilirsiniz, bu da size mükemmel renk ve parlaklık karışımını sağlar.

Ruj Lekeleri;

Ruj lekeleri, yalnızca minimum parlaklık ile renge yoğunlaşır ve her zaman uzun ömürlüdür. Bu tür rujlar az bakım gerektirir ve yüksek etkiye sahiptir ve onlarca renk ve tonda mevcuttur.

Genellikle kurşun kalem şeklinde paketlenen ruj lekeleri, farklı renklerle katmanlandıkların da harika görünür ya da ince ve yumuşak bir görünüm istiyorsanız çıplak bir renkle gidebilirsiniz. Uygulaması çok basittir ve aslında uygulaması ve giymesi çok eğlencelidir.

Uzun Süren veya Transfere Dayanıklı Rujlar;

Uzun saatler boyunca çalışırsanız veya partilere katılırsanız ve gün veya gece boyunca rujunuzu yeniden sürmek istemiyorsanız, uzun süre kalıcı bir ruj beğenebileceğiniz bir şeydir. Bu rujların çoğu dudaklarınızda dört ila sekiz saat, bazen daha fazla, yağlı veya yağlı bir şey yerseniz bazılarının yeniden uygulanması gerekir. Üstelik bazıları siz giyerken dudaklarınızın kurumaması için nemlendirici bile ekler.

Mat Rujlar;

Bazı kadınlar bugün mevcut olan parlak rujları sevmiyor, bu yüzden artık pek çok mat renk mevcut. Ruju sürdüğünüzde parlamak yerine düz bir görünüm elde edersiniz ama yine de onlarca güzel ve renkli tonda gelirler. Mat rujlar dudaklarınızın daha pürüzsüz ve daha genç görünmesini sağlar ve içinde E vitamini ve / veya aloe bulunan rujlar kullanırsanız dudaklarınızı da koruyabilir.

 

Nemlendirici Rujlar;

Dudaklarınız kuru da olsa ya da bu şekilde olmasını engellemeye çalışıyor olsanız da nemlendirici ruj kullanabilirsiniz. Aloe, gliserin ve E Vitamini gibi maddeler içeren bu rujlar, dudaklarınızı sadece nemlendirmekle kalmayıp aynı zamanda pürüzsüz ve yumuşak tutmak için özel olarak yapılmıştır. Ayrıca dudaklarınızı parlak hale getirebilir ve ıslak bir görünüm vererek onları daha çekici ve sağlıklı kılar.

İnci / Buzlu Rujlar;

Bu ruj türü dudaklarınızın parlamasını ve ışıldamasını sağlar. Işığı yansıtır ve dudaklarınıza çok parlak bir etki verir. Sedefli veya buzlu rujların tek olumsuz yanı, bazılarının dudaklarınızın kurumasına, ağırlaşmasına hatta çatlamasına neden olabilmesidir ki bu da bu tür ruju kullanmadan önce dudaklarınızı nemlendirmenizin tavsiye edilmesinin nedenlerinden biridir. .

Şeffaf / Saten Rujlar;

Şeffaf ve saten rujlar dudaklarınız kuruduğunda başka bir seçenektir çünkü hem dudaklarınızı besler hem nemlendirir, hem de parlak ve parlak hale getirir. Bu rujların içinde çok fazla yağ vardır, bu yüzden onları taktığınızda paketin içinde göründüklerinden daha açık görünebilirler.

Yüksek yağlı rujlar da en iyi etki için gün boyunca tekrar uygulanmalıdır. Şeffaf / saten görünüm aynı zamanda akşam etkinlikleri için de mükemmeldir çünkü göz alıcı tarafta bir görünüm üretme eğilimindedir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlgili Mesajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir