Genel

Erkekler Doğru Kokuyu Nasıl Seçebilirler?

Doğru kokuyu seçmek zor ve korkutucu görünebilir. Ama bu yazıdan sonra seçmesi o kadar da zor olmadığını göreceksiniz. Okumaya devam edin ve sırları öğrenin.

1.Nihai hedef nedir?

Mağazayı ziyaret etmeden önce, orada çalışan kişi size öncelikli olarak bir kokuda ne istediğinizi düşünmenizi önerir. Kişiliğiniz daha ciddi mi ve canlanmaya mı çalışıyorsunuz? Bu gibi sorulara hazırlıksız yakalanmamak için nasıl bir koku istediğinizi düşünün. Kalıcı ya da iz bırakan bir koku mu arıyorsunuz? Bu gibi sorular üzerinde düşünebilirsiniz. En azından koku ile ne elde etmek istediğinizi bilerek gelirseniz, o zaman bu birçok gereksiz kokuyu denemek zorunda kalmadan işin daha hızlı halledilmiş olur.

2. Kokunun ne kadar sürmesini istiyorsunuz?

Alışveriş yaparken çeşitli sınıflandırmalar göreceksiniz. Notalar, çeşitler ya da kalıcılık. Belki de bir parfüm seçerken en çok dikkat edilen şey kalıcılığıdır. Eğer sizde kalıcı bir parfüm istiyorsanız, önceden iyi bir araştırma yapın yada çalışan kişiye danışın.

3. Hangi koku sizin için en iyisidir?

En açıktan en koyuya doğru sırayla, ana koku aileleri şunlardır:

  • narenciye
  • fougère (“eğrelti otu” anlamına gelir)
  • çiçek
  • Chypre (“Kıbrıs” anlamına gelir ve genellikle Orta Doğu’dan gelen kokuları ifade eder)
  • oryantal
  • deri

Hangisinin sizin için en iyisi olduğunu anlamak için, çalışan kişiye kokuları denemek istediğinizi belirtin. Sizin için en uygun kokuyu seçin. Karar vermekte zorlanıyorsanız, ne için kullanacağınız ve hangi mevsimlerde kullanacağınız faktörlerini göz önünde bulundurun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir