Genel

Evde Manikür ve Pedikür Yapmanın 5 Adımı

1. Temiz bir tuvalle başlayın.

Başlamadan önce, eğer tırnaklarınızda oje varsa , aseton içermeyen bir sökücü kullanarak ojelerinizi çıkarın. Ardından, tırnaklarınızı istediğiniz uzunluk ve şekle göre nazikçe şekillendirmek için tırnak makasıyla kesin. Daha sonra zımpara yapılı törpüler yerine kristal yapılı törpü kullanarak tırnaklarınızı törpüleyin ve şekil vermeye devam edin. Ve son olarak tırnaklarınızın üstünü parlatmak için tırnak üstü törpüsüyle, tırnaklarınızın üstünü törpüleyin.

2. Peeling

Ellerinizi iki ila üç dakika ve ayaklarınızı beş dakika ıslatın. Şimdi, pul pul dökülme zamanı! Ellerinize ve ayaklarınıza ister evde hazırlayabiliceğiniz peeling ile yada hazır alabiliceğiniz peelingi kullanarak bastırmadan tırnaklarınıza, ellerinize ve ayakalarınıza uygulayınız.

3. Tırnak etlerinize özen gösterin.

Tırnak etlerinizi üzerlerine biraz yağ sürerek yumuşatın. Tırnak etleriniz güzel ve yumuşak olmalı. Gerçekten güzel bir şekil elde etmek için devam edin.  Bir portakal ağacı çubuğuyla tırnak etlerinizi geri itin. Şimdi eğlenceli kısım… masaj!  EOS El Kremi gibi vitamin açısından zengin bir nemlendirici alın ve sürün. Topuklarınızı ve tırnak etlerinizi unutmayın!

5. Çok önemli olan astarı atlamayın.

Pürüzsüz bir yüzey için base coat (taban kat cila ) ile tırnaklarınıza ince bir katman uygulayın.

6. Cilalayın ve Parlayın.

base coat (taban kat cila ) üzerini oje ile boyayınız. Ardından tekrar top coat (üst kat cila) uygulayınız. Top coat (üst kat cila) uygulamak, parlaklık katmaktan daha fazlasını yapar. Bu şekilde ojeniz daha kalıcı olacaktır.

İlgili Mesajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir