Genel

Evde Saç Boyama Teknikleri

Evde saç boyama teknikleri nelerdir? Saç boyama teknikleri renk tutturma için ipuçları ve daha fazlası bu yazımızda!

İki kutu saç boyası alın.

Sürecin ortasında boyanız bitsin istemezsiniz. Saçlarınız  omuz uzunluğunda veya daha uzunsa , saç kalınlığına bağlı olarak tamamını kaplamak için iki kutuya ihtiyacınız olabilir. Tek kutu ile sonuçlanırsanız, bir dahaki sefere saklayabilir veya iade edebilirsiniz. Satın Al: Wella Koleston Kit Saç Boyası

Boya testini atlamayın.

Özellikle yeni bir boya denerken boya testi anahtardır. Önce bir tutam saçınızı renklendirin , ardından boyama işleminde bulunmadan önce sonuca bakın. Bunu yapmayan kullanıcıların ortak bir korkusu turuncu ve mora dönüşen saçlar!

Çıplak olun.

Eski bir bornoz veya gömlek giyebilirsiniz (veya çıplak olun) Oluşabilecek lekeleri önlemek için, durulama zamanı geldiğinde başınızın üzerine bir üst kaldırmak zorunda kalmazsınız . Yüzeyleri (zemin, lavabo), ıslatılabilecek ve yıkanması gereken çarşaf veya havlular yerine daha sonra atabileceğiniz çöp torbaları veya gazete katmanlarıyla kaplayın.

Cildi boya ve dökülmelere karşı koruyun.

Alnındaki küçük renk çizgileriyle sonuçlanmaktan daha kötü bir şey yoktur. Cildi boyadan korumak için bir merhem kullanmak yerine, boyayı uygulamadan önce, kulaklarınız da dahil olmak üzere saç çizginiz boyunca berrak katı bir dudak balsamı sürerek cildinizi lekelere karşı koruyun.

Herhangi bir boya sıçramasını gerçekleştikçe silmek için,yüz temizleme mendillerine sahip olun. Satın Al: Makyaj Temizleme Mendili

Takımlarınızı tezgahın üzerine yerleştirin.

Bir cerrah gibi düşünün ve başlamadan önce aletlerinizi tezgahın üzerine koyun. Atlamadan önce verilen talimatları okuyun. Bu şekilde, adımlar konusunda net olursunuz ve boyayı çok uzun veya eksik alanlarda bırakmak gibi hatalara yol açabilecek şekilde işlemin ortasında durmanız gerekmez.

“Özel renk” için tonları karıştırmayın.

Profesyonel değilseniz iki  saç boyasını karıştırmanızı kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Saç boyası şirketlerinin hiçbiri, elde edilen rengin öngörülebilir bir kombinasyon olacağını garanti etmemektedir. Aslında, tek bir renkle bile sonuç genellikle kutuda gösterilenlerden biraz farklıdır. En iyi seçeneğiniz, sadece bir renk seçmek ve boya testi dahil talimatları takip etmektir.

Fazla eldiven giyiniz.
Boyayı giyerken ellerinizi korumak için kutunun plastik eldivenlerini taktınız, ancak boyayı yıkarken de giymeniz gerekiyor. Orijinalin tekrar kullanılamayacak kadar kirli olması durumunda, rengi duruladığınızda cildinizin lekelenmesini önlemek için elinizde yedek bir eldiven bulundurun . Eldiven Satın Al
İki aynaya bakın.
Saçınızın arkasını boyamak zor olabilir. Saçınızı boyarken kafanızın arkasını banyo aynasında kontrol etmek için bir el aynası kullanın.
Saçları diş fırçası ile vurgulayın.
 Vurguları veya düşük noktaları uygularken, boyayı kesin ve ince bir şekilde boyamak için temiz bir diş fırçası veya rimel çubuğu kullanın.
Üzerine bir duş başlığı takın.
Boya damlamasını önlemek için işlem yaparken başınıza tek kullanımlık bir duş başlığı yerleştirin.
Şampuanınızı değiştirin.
Boyalı saçlar için özel üretilen şampuanları tercih edin. Bu ürünler boyalı saçların canlı renklerini ve hacmini korurken parlaklık verir. Saçlarınızı pürüzsüzleştirir ve kolay şekil almasını sağlar.

Blendax Kına Özlü Şampuan ve Saç Bakım Kremi 550 ml (Boyalı Saçlar) – Satın AL

Saç Boyası Renkleri ve Fiyatları

Selective Tüp Boya

 39,00

NATILUS TÜP BOYA

 22,50

NATİLUS VİYOLE ORİEL 1000 ML

 225,00

MORFOSE 10 SAÇ BOYASI 100 ml

 52,00

Lilafix Tüp Krem Saç Boyası

 15,50

Neva Color Tüp Krem Saç Boyası

 23,50

Selective Decolorvıt Scalp Mavi Oksidan 20 Vol

 200,00

Exicolor Kalıcı Krem Saç Boyası

 41,00

Neva Root Touch Up Beyaz Saç Dipleri İçin Anında Kapatıcı Sprey 75ml

 105,00

Koleston Tüp Boya

 30,00

AKOS Mavi Oriel 450 gr

 169,00

Schwarzkopf Igora Royal Saç Boyası – Tüp Boya

 155,00 180,00

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir