Blog

Kolonya Ve Dezenfektan Alırken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekiyor?

Maalesef ülkemizde bulunan virüsten dolayı kolonya ve dezenfektan satışı oldukça yüksek seviyelere çıktı bu durumda haliyle fırsatçıların doğmasını sağladı. Sizlere de bu makalemizde kolonya ve dezenfektan alırken dikkat etmeniz gereken hususlardan bahsedeceğiz.
Giderek artan sahte ürünler halk sağlığını tehlikeye artıyor. Sahte dezenfektanların uzman olmayan kişiler tarafından anlaşılması oldukça zor. Benim bununla ilgili söyleyeceğim ilk şey, dezenfektan gibi ürünlerin mutlaka güvenilir yerlerden alınması ve ürün takip sistemi (ÜTS) kaydı var mı diye kontrol edip alın. Yine ürünün fiyatına bakarak da az çok fikir sahibi olunabilir. Bir dezenfektanı birçok yer A fiyatına satıyor bir yer ise daha ucuz olan B fiyatına satıyorsa o ürün büyük olasılıkla sahtedir. Bu nedenle mutlaka iyi araştırılmalı ve güvenilir bir firma tarafından üretilen kaliteli bir ürün satın alınmalıdır. Bazı ucuz ürünler ciltte alerji, dökülme, aşınma ve kızarıklık gibi problemlere de neden olabilir. Söz konusu sağlık olduğunda ucuza kaçmanın yanlış olacağı asla göz ardı edilmemelidir.
Şöyle bir dipnotta da bulunalım çok fazla kimyasal teması cildinizde tahriş ve çatlamalar meydana getirir.
Evlerde de temizlik önlemlerinin artması ve kimyasal ürün kullanımıyla ilgili birkaç bir şey söyleyeceğiz. Daha fazla kimyasal kullanıldığında daha iyi temizlik yapılacak algısıyla çamaşır suyu ve üzerine tuz ruhu kullanmak gibi temizlik yöntemleri tercih edilmeye başlandı. Bundan kesinlikle uzak durulması gerekiyor. Bu kadar yüksek miktarda kimyasalın kapalı alanda kullanımı özellikle solunum güçlüğü yaşayan insanlar için ciddi bir tehlike.
Dezenfektan bulunmadığı zamanlarda ellerinizi sabun ve su ile yıkamak yeterli olacaktır.
En uygun dezenfektan ve kolonyaları güvenilir ve sahte olma durumunu düşünmeden gönül rahatlığıyla CosmoBurada dan alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir