Blog

Corona Virüs İçin Alınması Gereken Ürünler

Yurdumuzda da bunulan Corona virüsü için hangi ürünleri kullanmamız gerek biraz bahsedelim.
Sağlıklıysanız, sadece 2019-nCoV enfeksiyonu şüphesi olan bir kişiye bakıyorsanız maske takmanız gerekir. Öksürüyorsanız veya hapşırıyorsanız bir maske takın.
Maskeler sadece alkol bazlı el ovma veya sabun ve su ile sık sık el temizliği ile birlikte kullanıldığında etkilidir. Bir maske takarsanız, nasıl kullanılacağını bilmeli ve uygun şekilde imha etmelisiniz.”Yüz maskeleri, hastalığın başkalarına yayılmasını önlemek için COVID-19 belirtileri gösteren kişiler tarafından kullanılmalıdır.” “Yüz maskelerinin kullanımı, sağlık çalışanları ve yakın ortamlarda (evde veya bir sağlık kuruluşunda) birine bakan kişiler için de çok önemlidir.”
Cleveland Clinic’teki pediatrik bulaşıcı hastalık uzmanı Dr. Frank Esper, gerçekten hasta bazı kişilerin maske takması gerektiğini açıkladı.
“Öksürüyorlarsa, semptomları varmış gibi hissediyorlarsa, bekleme odamıza veya ER’ye veya kamusal alana geldiklerinde maske takmalarını rica ediyoruz.” Dedi. “Enfeksiyonun yayılmasını önlemeye yardımcı olur.”
Esper ve diğer uzmanlar, ellerini sık sık yıkamanın, koronavirüs veya daha yaygın olarak grip gibi bulaşıcı hastalıkların yayılmasını önlemenin en iyi yolu olduğunu söylüyor. CDC, ellerinizi en az 20 saniye boyunca sık sık sabun ve suyla yıkamanızı veya sabun ve su yoksa, en az% 60 alkol içeren alkol bazlı bir el dezenfektanı kullanmanızı önerir.
CDC, ayrıca gözlerinize, burnunuza ve ağzınıza yıkanmamış ellerle dokunmaktan, hasta insanlarla temastan kaçınmalı, öksürdüğünüzde ve hapşırdığınızda ağzınızı kapatmalı ve nesneleri ve yüzeyleri sık sık dezenfekte etmelisiniz.
Dezenfektan ve Kolonyalarından ne kadar büyük bir öneme sahip olduğunu tartışmaya pek gerek yok galiba.
Dezenfektan, Kolonya ve onlarca antibakteriyel ürünler için sitemizi ziyaret ediniz.

İlgili Mesajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir