Blog

Rebul Kolonya Mandari̇ne Kampanya

Koku, pek çok inanışta kutsallığın ve kutsal mekanların habercisidir. Bilge Kağan yazıtından, sandal ağacı (çıntan ağacı) kokusunun çok eski devirlerde Orta Asya Türklerince kutsal törenlerde kullanıldığını biliyoruz*. Rivayete göre eski zamanlarda, sakinleştirici kokusuyla ünlü öd ağacından beşikler yapılırdı. Hz.Muhammed’in de bebekken böyle bir beşikte uyuduğu söylenir. İşte o peygamber, kendisine bu dünyada sevdirilen üç şeyden biri olarak ‘güzel koku’yu sayar. Peygambere atfedilen simge (rumuz) ise güldür. Nitekim kuşaktan kuşağa anltılan hikayelerde Selahaddin Eyyûbi, 1187’de Kudüs’ü Haçlılardan geri aldığında Mescid-ül Aksa’nın her yerini gül suyuyla yıkatmıştır. Yani kutsal mekan, sürülmesi sünnet sayılan güzel kokuyla temizlenmiş, manen arınmıştır. Böylesine değer verilen ve şifa kaynağı olduğuna inanılan gülün suyunu damıtmayı başaranlar da ortaçağın Müslüman alimleriydi. Cabir ibn Hayyan ve El-Kındî’yi izleyen büyük hekim İbni Sina, bir damıtma (distilasyon) tekniği icat etti. İlkeleri halen geçerli olan bu esans çıkarma tekniği, damıtılmış alkol elde etmenin de öncüsüdür. Nitekim Arapça’da göze çekilen sürme anlamındaki ‘al-kuhl’, parfüm yapımında kullanılan imbiğin Avrupalılara geçmesiyle ‘alkol’e dönüştü! Bu dönüşüm, ilerleyen devirlerde Avrupa’da çok daha ucuz olan alkollü parfümlerin (ve tabii distile içkilerin) üretilmesiyle sonuçlanacaktır.

Koku her insan için çok değerlidir. Rebul kolonya markası da bunu bilip, birbirinden güzel kokularım piyasaya sürmüştür. Rebul kolonya mandarine serisi size kendinizi iyi hissettirmekle kalmayıp, fark edilmenize yardımcı olacak.

Cosmo burada en uygun fiyatlarla rebul mandarine serisi ayağınıza kadar getiriyor; rebul mandarine sprey, rebul mandarıine 100 ml, rebul mandarina hair conditioner, rebul mandarine 50ml, rebul mandarine 30ml, rebul mandarine ıslak mendil seçeneklerini sizlere sunuyor. Rebul mandarine Migros, rebul mandarine gratis fiyatlarının çok daha altında ve bir tıkla kapınızda cosmo buradadan alabilirsiniz.

Rebul kolonya mandarine kampanya fırsatlarından sizde faydalanın. Kaliteyi ucuza alın. Rebul ürünleri ve daha birçok kozmetik ürünü için online alışveriş sitemizi takip edin. Kampanyalı fiyatları ve size özel fırsatları kaçırmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.